Od 1 stycznia mieszkańcy Łomianek nie jeżdżą liniami „Ł” i „BIS”, a 150, 250 oraz 750 i to dużo taniej. Znajdują się teraz bowiem w pierwszej strefie biletowej.

Zgodnie z umową podpisaną 29 grudnia między Zarządem Transportu Miejskiego i Komunikacją Miejską Łomianki, od nowego roku pasażerowie linii „Ł” i „BIS” jeżdżą warszawskimi liniami 150, 250 i 750.

Nowe trasy i rozkłady

150 powstała z połączenia Ł1, Ł2 i ŁZ. Autobusy co dziesięć minut w godzinach szczytu, co piętnaście minut poza szczytem oraz co trzydzieści minut w święto – kursują na trasie Metro Młociny – Dziekanów Leśny. Rano, niektóre z nich dojeżdżają także do stacji Metro Marymont.

Linia 250 zastępuje 710. Rozkład jazdy i trasa w tym przypadku pozostały bez zmian.

750 kursuje z pętli Metro Młociny do Dębiny, Palmir lub Sadowej, co ok. dwadzieścia minut w godzinach szczytu i co trzydzieści minut poza tymi godzinami na wspólnym odcinku trasy. Granicą stref biletowych jest przystanek Dziekanów Nowy Zachód (gmina Czosnów).

Rozkłady linii 150 i 750 zostały skoordynowane tak, że czas oczekiwania pasażerów na wspólnym odcinku tras będzie wynosił co najwyżej dziesięć minut w godzinach szczytu.

Co z cenami biletów?

Pierwsza strefa dla mieszkańców Łomianek oznacza spore oszczędności. Do tej pory za bilet 30-dniowy normalny, ważny w Warszawie i Łomiankach pasażerowie płacili 180 złotych. Od nowego roku ten sam bilet kosztuje zaledwie 110 złotych. W portfelach podróżnych zostaje zatem 840 złotych rocznie.

-Bilety miesięczne dotychczasowej taryfy łomiankowskiej, które uprawniają również do korzystania z komunikacji ZTM w obrębie pierwszej strefy biletowej, zakupione i aktywowane przed 1 stycznia 2018, zachowują swoją ważność do końca terminu ich obowiązywania i nie podlegają zwrotowi - informują zarządcy.

fot. ZTM