Jest smacznie, zdrowo i tanio.

Dzisiaj, w samo południe na pl. Konstytucji nastąpiła oficjalna inauguracja Targu Śródmiejskiego „Zielony MDM”. To pierwszy projekt zrealizowany w tym roku w Śródmieściu z budżetu partycypacyjnego. W każdy wtorek i czwartek na warszawiaków czekać będą świeże warzywa, owoce oraz muzyka na żywo.

Pomysłodawcą targu jest stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Jak zapewnił w rozmowie z portalem wawalove.pl Karol Perkowski z MJN, ceny mają być niewygórowane. - Mamy nadzieję, że projekt wypali, tak jak wypalił np. targ rybny na pl. Powstańców Warszawy - mówi Perkowski. Na „Zielonym MDM-ie” promowani będą rolnicy i lokalni producenci. Nie powinno też zabraknąć zdrowej żywności. – Będziemy pilnować założeń projektu – dodaje Jan Śpiewak, prezes Stowarzyszenia. – Docelowo targ powinien zająć cały placyk parkingowy wokół wschodniego kandelabru. Jeśli to miejsce będzie żyło, Miasto obiecało rozszerzyć obszar targowy – podkreśla Śpiewak.

Na uroczystym otwarciu pojawili się dziś muzycy z Projektu Warszawiak. Mieszkańcy Śródmieścia mogli posłuchać starych miejskich przebojów śpiewanych kiedyś przez warszawskich muzyków ulicznych w nowych, nieznanych dotychczas aranżacjach

Targ będzie działał we wtorki i czwartki, od kwietnia do października, w godzinach 9:00-19:00.

Katarzyna Piotrowska/ fot. halowawa