6 stycznia odbędą się największe Jasełka na świecie. Warszawski orszak zaprasza na wyjątkowe świętowanie!

Czym jest Orszak Trzech Króli?

Orszak Trzech Króli to fundacja organizująca największe uliczne Jasełka na świecie w Warszawie, a także innych miastach w Polsce i za granicą. Podczas Orszaku prowadzone są kwesty dla potrzebujących. Fundacja promuje działania charytatywne, a także krzewi tradycje świąteczne. Udowadnia, że również dziś, w dobie nowoczesności i postępu, czujemy potrzebę kultywowania tradycji takich, jak kolędowanie, czy wystawianie Jasełek. Pokazuje, że chcemy należeć do wspólnoty i dzielić się z ludźmi dobrą energią. Orszak scala więc tych, którzy chcą pomagać i tych, którzy mają potrzebę integracji. Fundacja wspiera przez cały rok liczne działania kulturalne i patronuje im. W okresie przedświątecznym organizuje wiele konkursów, których finał rozgrywa się 6 stycznia.


Orszak 2018

Tegoroczne Jasełka odbędą się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. - Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.- informuje Fundacja. Orszakowi będzie przyświecało także hasło wolności, jako że w 2018 roku mija setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbędą się wyjątkowe koncerty patriotyczne.

Już niedługo poznamy trasę warszawskiego orszaku

Co roku największy orszak przechodzi przez ulice Warszawy. Stolica nie zawiedzie i tym razem. Kasting na trzech króli został już przeprowadzony. Szczegółowy program wydarzenia nie został jeszcze opublikowany, ale o wszystkim będziemy was na bieżąco informować. Organizatorzy z całą pewnością zaplanowali wyjątkowe spotkania, koncerty i przedstawienia. Już teraz serdecznie was zapraszamy do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu!

fot. orszak.org, Polskie Radio