W ciągu ostatnich dni ruszyły prace na ulicach Targówka i Ursynowa. Kierowcy muszą zmierzyć się z utrudnieniami w obrębie Łodygowej i Relaksowej.

Drogowcy, od kilku miesięcy pracują na ul. Miodowej oraz pl. Krasińskich, a także na odcinku ul. Gniewkowskiej – od Mszczonowskiej do granicy z Wolą. W ostatnich dniach, rozpoczęli także remonty w lewobrzeżnej i prawobrzeżnej dzielnicy Warszawy.

Łodygowa i Relaksowa zamknięte

W najlepsze trwa już modernizacja Łodygowej na Targówku. 14 maja zamknięto jej połączenie z ul. Przewoźników, utrzymując jednak wyjazd ul. Pszczyńską. W ostatnich dniach zwężono także wlot ul. Wyspowej. Ponieważ zamknięto wschodnią jezdnię, ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią zachodnią. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, taki stan rzeczy utrzyma się do czerwca. Po modernizacji, ul. Łodygowa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami, będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Ponadto, na poboczach powstaną ścieżki rowerowe i chodniki w towarzystwie zieleni.


Zmienia się także ulica Relaksowa, która na odcinku od Rosnowskiego do Wąwozowej będzie miała drugą jezdnię. 15 maja zamknięto skrzyżowanie Relaksowej, Wąwozowej i J. Rosoła. Objazd prowadzi ul. Przy Bażantarni. Ruch na Relaksowej i Rosnowskiego zostanie przywrócony 22 maja.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na utrudnienia muszą się przygotować nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie linii autobusowych. „166 z pętli OS. KABATY pojadą prosto al. Komisji Edukacji Narodowej i skręcą w ul. Belgradzką. Linia 192 będzie miała skróconą trasę do przystanku KIEPURY. Natomiast autobusy linii nocnej N37 będą kursowały zmienioną trasą ulicami: OS.KABATY – al. Komisji Edukacji Narodowej – Przy Bażantarni – J. Rosoła – Belgradzka i dalej swoją podstawową trasą” - czytamy na oficjalnej stronie m.st. Warszawa.

MK/fot. pixabay, UM Warszawa