Poruszający się Wisłostradą kierowcy, cały dzień zmagają się z utrudnieniami na drodze. W godzinach porannych utknęli w korku, powstałym na skutek wypadku. Później przed południem swoje prace zaczęli drogowcy, co również powoduje zatory na tej strategicznej dla miasta arterii komunikacyjnej.

Do porannego zdarzenia doszło około godziny 7. Jadący citroen, tuż za mostem Północnym, wpadł w poślizg i przebił się przez barierki. Przyczyną wypadku według kierowców było rozlane na jezdni paliwo.

Jak donosi Edyta Adamus ze stołecznej policji - Mamy informację, że była w tym rejonie przepompowywana benzyna z jednego samochodu do drugiego, ale nie możemy powiedzieć, że na pewno to było przyczyną zdarzenia

Gdy tylko służby oczyściły miejsce z resztek jezdnia w obu kierunkach ponownie została otwarta. Nie na długo. Kilka godzin później do swoich prac przystąpili drogowcy. Łatający dziury pod mostem Śląsko – Dąbrowskim zablokowali skrajny pas w kierunku Mokotowa. To powoduje ogromny korek sięgający aż mostu Gdańskiego. 

Konrad Hamelusz/fot. wikimedia.org