Rowery miejskie wracają do Warszawy – więcej jednośladów i nowe stacje

Dziś rano (a właściwie jeszcze nocą) na stacje rowerowe powróciły tak kochane przez warszawiaków miejskie rowery Veturilo. Ponieważ cieszą się tak dużym powodzeniem, w tym roku na mapie Warszawy pojawią się nowe stacje – łącznie powstanie ich 8 - na Bielanach, Ochocie, Targówku i Ursynowie. Powstanie również nowa stacja rowerów elektrycznych. Nowy sezon rowerowy to nie tylko samo Veturilo. To również odświeżenie i modernizacja infrastruktury, a więc: kolejne stacje, parkingi rowerowe, samoobsługowe stacje serwisowe; to możliwość skorzystania z bezpłatnych rowerów towarowych, a także trójkołowych – dla seniorów. To też, a może przede wszystkim rozbudowa sieci ścieżek rowerowych i łączenie ich w jedną całość, by przejazd przez miasto był wygodny i bezpieczny. -Stawiamy również na edukację. W akcję „Rowerowy Maj” angażujemy coraz więcej szkół i przedszkoli” – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy i dodaje: -„Rower to nie tylko doskonały środek transportu. Umożliwia również dbanie o kondycję i rekreację warszawianek i warszawiaków w każdym wieku.” 

Tysiące rowerów i nowe stacje
Ten ósmy już sezon rowerów Veturilo, w którym do naszej dyspozycji będzie ponad 5500 rowerów i ponad 380 stacji. Każda nowa stacja to nowi użytkownicy, dlatego więc stacje powstają nie tylko dzięki miastu, ale też dzięki partnerom prywatnym – np. galeriom handlowym. Takich stacji jest już 40, ale Nextbike Polska, operator Veturilo, zabiega o kolejne. Skutkiem tych zabiegów jest kolejna stacja rowerów elektrycznych, która zostanie uruchomiona przy współpracy z PKN Orlen i powstanie przy biurowcu firmy, przy ul.Bielańskiej. Osiem nowych stacji zostanie uruchomionych dzięki inicjatywie poszczególnych dzielnic – Bielan (Park Kępa Potocka, Marymoncka – Przy Agorze, Wólczyńska–Conrada-Arkuszowa), Ochoty (PKP Żwirki i Wigury, Rondo Zesłańców Syberyjskich), Targówka (Łabiszyńska – OSiR Targówek) i Ursynowa (al. KEN – Przy Bażantarni).

W mieście i za miasto
Warszawskie Veturilo w pełni integruje się z Konstancińskim Rowerem Miejskim, Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, a także działającymi od zeszłego roku: w Markach - systemem KołoMarek i w Otwocku – systemem Otwocki Rower Miejski. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać w Warszawie i odwrotnie. We wszystkich tych miastach obowiązuje również ten sam cennik, zakładający bezpłatne 20 minut każdego wypożyczenia.
Aby skorzystać z Veturilo, wystarczy zarejestrować się na stronie Veturilo.waw.pl, poprzez aplikację lub terminal, i doładować konto kwotą co najmniej 10 złotych. Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – na terminalu stacji rowerowej wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru lub skorzystać z aplikacji mobilnej Veturilo i zeskanować kod QR roweru. Trwa to zaledwie kilka sekund.