Od dziś można wypożyczać miejskie rowery. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne, a godzina jazdy na tradycyjnym jednośladzie kosztuje jedynie złotówkę.

Chociaż Polskę ochładza teraz arktyczne powietrze, Veturilo nie łamie swojej corocznej tradycji i rusza z wypożyczalnią. Fani jednośladów będą mogli korzystać z rowerów do końca listopada.

W Warszawie znajduje się 366 stacji Veturilo, które oferują łącznie ponad 5200 jednośladów – tradycyjnych, elektrycznych, dziecięcych i tandemów. W tym roku uruchomione zostaną także 3 wypożyczalnie z 30 rowerami w Piasecznie. Każda stacja działa całodobowo.

Żeby móc korzystać z Veturilo trzeba być osobą pełnoletnią. Osoby młodsze, które ukończyły 13 rok życia także mogą wypożyczać rowery, ale potrzebują na to zgody rodziców. Chętni muszą się zarejestrować w systemie – przez terminal, aplikację, infolinię lub stronę internetową, zaakceptować regulamin oraz wpłacić na swoje konto klienta 10 złotych. Po dokonaniu wpłaty, konto jest już aktywne. Pojazd można wypożyczać za pomocą terminala znajdującego się na każdej stacji lub aplikacji mobilnych.

Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest bezpłatne. Kolejne 40 minut kosztuje złotówkę. Druga godzina to koszt 3 złotych, trzecia – 5 zł, a każda kolejna to dodatkowe 7 złotych. Przykładowo, jeżeli wypożyczenie trwało 2,5 godziny to opłatę za przejazd należy zsumować następująco: 1 zł + 3 zł + 5 zł = 9 zł.

Wszystkie szczegóły dotyczące rejestracji i użytkowania rowerów miejskich znajdziecie TUTAJ.

MK/fot. UM Warszawa