Data wydarzenia: 06.10.2017 14:00 - 08.10.2017 21:00
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski Legii Warszawy, ul. Łazienkowska 3

To już 5. edycja tej imprezy! Stadion Legii Warszawy zapełni 250 artystów tatuażu z całego świata. Na fanów czekają rozmowy z niezwykłymi postaciami, warsztaty, występy fakirów, konkursy, a przede wszystkim możliwość zrobienia unikalnego tatuażu.

Czasy, w których tatuaże kojarzono z więziennymi kratami już dawno minęły. Na ulicach większych miast, praktycznie u co trzeciej osoby można dostrzec kawałek zamalowanego ciała i nie wiąże się to z większym zdziwieniem, częściej – z entuzjazmem.

Sztuka tatuowania bardzo się rozwinęła. Polscy artyści wspinają się coraz wyżej po szczeblach tej branży. -Tatuaż w Polsce to bardzo młoda gałąź sztuki i biznesu w stosunku do Europy Zachodniej, ale ma to swoje dobre strony, bo polscy tatuażyści są bardzo ambitni i są teraz w czołówce, osiągają sukcesy na prestiżowych konkursach międzynarodowych, choćby w ostatni weekend w Londynie. Klientela też jest otwarta, poszukująca fajnej, oryginalnej stylistyki. Mam wrażenie, że na zachodzie Europy w tym środowisku panuje pewna stagnacja, dominują standardowe motywy - mówi Sebastian Junior Jaryszek, współorganizator Warsaw Tattoo Convention, w rozmowie z portalem cojestgrane24.wyborcza.pl.

Efekty pracy i kreatywności tatuażystów będzie można zobaczyć na niespotykaną skalę. Swoim talentem popisze się polska czołówka branży i artyści z różnych stron świata. To nie lada gratka dla początkujących artystów, którzy potrzebują inspiracji. Pojawią się m.in. mistrzowie popularnych dzisiaj tatuaży etnicznych, tacy, jak Aman Durga, czy Albar Tikam. Swoją wiedzę w temacie, rozwinąć mogą także dzieci, dla których przygotowano atrakcyjne warsztaty.

Bilety na imprezę można nabyć na stronie ebilet.pl. Dzieci do 13 lat mają wstęp wolny.

fot. Warsaw Tattoo Convention