Jedną z ostatnich decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz było wyjście naprzeciw potrzebom żołnierzy, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Dzięki temu, stołeczni powstańcy mogą skorzystać z darmowych przejazdów taksówkami.

Usługa uprawnia tylko do czterech przejazdów w miesiącu na terenie miasta. Na początku listopada zostały rozesłane specjalne karty, dzięki którym Powstańcy będą mogli z niej korzystać. Dostali ją także powstańcy, którzy na co dzień nie mieszkają w stolicy, ale gdy się do niej wybiorą, to także będą mogli skorzystać z tej usługi – powiedziała na uroczystości wręczenia pierwszych kart Hanna Gronkiewicz-Waltz, była Prezydent Warszawy.

Kartę z numerem 001, otrzymała Pani Wanda Traczyk-Stawska. Powstańcy z tej usługi będą mogli korzystać od 06:00 do 22:00, jeden kurs nie może przekroczyć 30 kilometrów. Przekroczenie tego dystansu będzie skutkowało dopłatą. Usługa będzie świadczona przez WAWA Taxi.

Powstańcy, którzy otrzymali karty podziękowali za inicjatywę oraz powstanie Domu Wsparcia przy ulicy Nowolipie do którego przychodzą na ciekawe wydarzenia i bezpłatne ciepłe posiłki.

Projekt ma charakter pilotażowy, dlatego na początku dedykowany jest grupie powstańców warszawskich. W kolejnym kroku możliwe będzie objęcie nią innych grup osób starszych.

RW/fot. R.Motyl/UM Warszawa