Nowy „deptak”, miejsce na aktywności fizyczne, skatepark, a wszystko to w otoczeniu zieleni - tak właśnie przedstawia się najnowszy, trzeci „odcinek” bulwarów nadwiślańskich na wysokości ul. Tamka, od ul. Boleść.

-Miłośnicy odpoczynku nad Wisłą mogą już korzystać z wyremontowanej promenady. Pojawiły się tu ławki, śmietniki i stojaki na rowery. Szczególnie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa, dlatego zamontowaliśmy monitoring i dodatkowe oświetlenie  mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni. 


Dla aktywnych i dla wygodnych

Most Świętokrzyski osłania strefę workoutu i skatepark. W ramach budżetu partycypacyjnego powstały cztery hamaki dla miłośników leniuchowania. Kaskadowa fontanna przy deptaku, kraniki z wodną mgiełką przy pomniku Syreny – to też będzie sprzyjać orzeźwieniu. Podpory mostu udekorowane są artystyczną mozaiką. Skwer u zbiegu ul. Tamka, Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej ozdobiły dęby, cisy i kwiaty.

-Warszawiacy mają tu również dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej WiFi. Zbudowaliśmy miejsce dla wodnej jednostki. Specjalna przystań wyposażona jest w przyłącze wodne, kanalizacyjne i elektryczne – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Z pełną kulturą
Nadwiślańskie bulwary to również wieczorne imprezy i punkty gastronomiczne. W połowie marca wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursie na dzierżawę klubokawiarni nad Wisłą. Inne punkty zachowają swój indywidualny charakter, jednak najemcy będą zobowiązani do dbania o spokój i kulturę. W planach jest też zwiększona ilość patroli policji i straży miejskiej. Dzięki temu wszyscy korzystający z uroków bulwarów będą mogli czuć się bezpiecznie.

fot. UM Warszawa