Od czasu zalegalizowania spożywania alkoholu nad Wisłą, zwiększyła się ilość wykroczeń. Komisja bezpieczeństwa uznała więc za konieczne, aby przy bulwarach postawić posterunek straży miejskiej.

Przewidywania sceptyków, którzy nie byli zadowoleni z ustawy o wyłączeniu bulwarów spod zakazu picia alkoholu, niestety się sprawdziły. Co weekend dochodzi nad Wisłą do zakłócania porządku. Problem stanowi już nie tylko hałas i śmiecenie, coraz częściej straż miejska musi interweniować także w sprawie bójek i rozbojów.

Według stołecznych radnych, najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie specjalnego nadzoru w obrębie bulwarów. Już w połowie czerwca, nad Wisłą pojawi się posterunek straży miejskiej. -To będzie po prostu kontener, który stanie tam w okresie wakacyjnym. Straż będzie prowadziła dyżury w weekendy w godzinach od 18, 19 do rana – mówił dla Radia Eska Piotr Mazurek – przewodniczący komisji bezpieczeństwa w warszawskiej radzie miasta.

Władze cały czas podkreślają, że oprócz stosowania doraźnych rozwiązań, należy młodych ludzi przede wszystkim edukować. Pokładają więc nadzieję w akcjach profilaktycznych, które miasto zaplanowało na okres wakacyjny.

MK/fot. wikipedia