Od minionej środy do niedzieli stołeczni policjanci prowadzili na drogach wzmożone działania pod hasłem „Bezpieczny weekend”. Czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, kontrolując czy kierowcy jeździli zgodnie z przepisami.

Niestety nie wszyscy zastosowali się do apeli o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę. Na drogach garnizonu warszawskiego tylko przez długi weekend doszło do 41 wypadków drogowych w których zginęła jedna osoba, a 49 zostało rannych.

Nagminnym wykroczeniem wśród kierowców jest jazda na tzw. „podwójnym gazie”. Mimo apeli i nagłaśnianiu częstych, tragicznych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, wielu z nich wsiada za kierownice po alkoholu.  Funkcjonariusze ze stołecznej drogówki zatrzymali 114 osób, które odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu przed sądem.

W porównaniu z poprzednim rokiem, liczba niebezpiecznych zdarzeń wzrosła. Podczas analogicznego długiego weekendu w 2015 roku policjanci odnotowali 24 wypadki, w których 25 osób zostało rannych, a  3 osoby zmarły. 

Daniel Bochen/fot. youtube.com