Jeśli twoje dziecko marzy o zwierzątku i stale prosi o własnego kotka, to koniecznie zabierz je na bezpłatne warsztaty, podczas których będzie miało okazję poznać kocie sekrety i przekonać się, jak wielką odpowiedzialnością jest opieka nad czworonogiem!

Podczas zajęć które odbywają się w Schronisku na Paluchu (punkt Ochota, ul. Grójecka 79), najmłodsi dowiedzą się m.in.: jak długo śpią koty, czy można głaskać czworonogi pod włos i czy rzeczywiście mruczący pupile piją mleko. Mali warszawiacy poznają codzienne nawyki czworonogów i zgłębią wiedzę na temat kocich potrzeb. Prowadzący warsztaty opowiedzą o odpowiedzialności związanej z opieką nad kotem oraz przedmiotach niezbędnych w domu, takich jak miska na jedzenie czy picie, kuweta i drapaki. Podczas półgodzinnej lekcji przygotowanej specjalnie dla przedszkolaków i uczniów, dzieci posłuchają o metodach zapobiegania bezdomności wśród zwierząt i pierwszych dniach psa lub kota, który trafił do schroniska. Nauczą się też, jak odróżnić koty domowe od tych, żyjących na wolności oraz gdzie należy zadzwonić w przypadku znalezienia zgubionego lub rannego zwierzęcia.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od szóstego roku życia i odbywają się codziennie

  • poniedziałek-piątek, godz. 12.00-16.00, grupy zorganizowane (do 20 osób),

  • sobota-niedziela, godz. 10.00-14.00, indywidualni zainteresowani (do 10 osób).


Aby wziąć w nich udział, należy dokonać zgłoszenia. Można to zrobić mailowo, pisząc na adres: koty@napaluchu.waw.pl lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel.: 604 866 488. Jako, że warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem, organizatorzy proszą o zapisy z dwutygodniowym wyprzedzeniem!

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie TUTAJ lub na fanpage’u Ochota na Kota.

A gdy już Wasza pociecha pozna kocie sekrety, to kto wie, czy nie spotka tam również swojego wymarzonego futrzaka. W punkcie adopcyjno-informacyjnym mieszka bowiem kilkanaście schroniskowych kotów, które są widoczne już zza witryny lokalu! Każdy Warszawiak może więc wejść do środka, pogłaskać i osobiście poznać zwierzęta.. Na miejscu jest również opcja dokonania wszystkich formalności i przygarnięcia kociaka do swojego domu. Od momentu otwarcia zaadoptowano już 34 koty, z czego jeden, odnaleziony, powrócił do właściciela.

Dzięki aktywnej promocji Schroniska Na Paluchu, akcji bezpłatnego czipowania, a także edukacji najmłodszych warszawiaków, liczba psów i kotów przebywających w schronisku od 2011 r. spadła o blisko 70 proc. Tylko w zeszłym roku kochający dom znalazło 1144 kotów i 1671 psów z Palucha. Teraz na adopcję czeka 712 podopiecznych placówki.

fot. UM Warszawa