Lubisz spacerować ze swoim psem nad Jeziorkiem Czerniakowski? Super, bo ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Radzimy jednak, abyś zachował czujność i nie pozwolił pupilowi na skubanie roślin, bo w ostatnich dniach doszło tu do licznych zatruć!

W ostatnich dniach do Urzędu Dzielnicy Mokotów zgłaszane są interwencje w sprawie licznych zatruć psów w rejonie południowej części Jeziorka Czerniakowskiego. Nie jest jeszcze znane źródło tego problemu. Przyczyną może być zastosowanie środków ochrony roślin. Na rynku dostępne są środki, które mimo, że dla człowieka są niegroźne, to dla zwierząt stanowić mogą zagrożenie. Pracownicy urzędu wspólnie ze Strażą Miejską starają się wyjaśnić sprawę. Dodatkowo, podmiotom odpowiedzialnym za utrzymanie terenów w tym rejonie przekazywane są informacje dotyczące sposobu postępowania w przypadku wykonywania niezbędnych prac związanych ze stosowaniem środków ochrony roślin.

Mokotowski ratusz prosi więc o zachowanie szczególnej troski podczas wyprowadzania zwierząt na spacery w okolicy wspomnianego terenu.

Jeśli macie dodatkowe pytania to skontaktujcie się ze Strażą Miejska – tel. 986 lub Wydziałem Ochrony Środowiska tel. (22) 44 36 360.


Fot. pixabay