Lada moment, warszawiacy będą mogli urządzić sobie całkowicie darmowy maraton po przeróżnych placówkach kultury w stolicy. Autobusowe linie muzealne pojadą na 9 trasach. Aż 240 miejsc otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Warszawska Noc Muzeów odbywa się już po raz 15. W 2004 roku, w wydarzeniu wzięło udział zaledwie 11 muzeów, a odwiedziło je 16 tys. osób. Już dziesięć lat później liczba uczestników urosła do 250 tysięcy, a swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło ponad 200 placówek kultury!

Zainteresowanie wokół muzealnej nocy rośnie z roku na rok, a jej program jest coraz atrakcyjniejszy. Dziś obejmuje nie tylko muzea, ale również kina, teatry, galerie, biblioteki, klubo-kawiarnie, uniwersytety, szkoły i instytucje państwowe. Podczas Nocy Muzeów, placówki organizują ciekawe warsztaty i fundują swoim gościom niecodziennie atrakcje.

W tym roku, Noc Muzeów odbędzie się 19 maja. Weźmie w niej udział 240 placówek z niemalże wszystkich dzielnic Warszawy. Jak zwykle, królować będzie Śródmieście, na terenie którego otwarte zostanie ponad 50 miejsc. Zwiedzać będzie można od godz. 19.00 do 1.00. Od 18.30 do 1.30 kursować będą z kolei specjalne linie autobusowe, dowożące zwiedzających do kluczowych miejsc. Punktem startowym wszystkich autobusów będzie Plac Defilad.

Ze szczegółowym programem imprezy oraz rozkładem linii muzealnych można się zapoznać TUTAJ

MK