Policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, obejmującej teren Żoliborza oraz Bielan, zatrzymali oszusta podszywającego się pod funkcjonariusza policji. Mężczyzna próbował wyłudzić znaczną kwotę pieniędzy od starszej osoby. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt, a za oszustwo może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

20- letni Damian B. próbował wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta CBŚ”. Podając się za funkcjonariusza policji zadzwonił do starszej kobiety z informacją, że wszystkie jej oszczędności zostaną wypłacone z banku na podstawie fałszywych dokumentów. Polecił kobiecie wypłatę pieniędzy i pozostawianie ich we wskazanym miejscu. Kobieta wypłaciła kwotę ponad 20 000 zł.

Przed utratą gotówki uratował ją jeden z członków rodziny. Mężczyznę zaniepokoiła szybka reakcja kobiety i powiadomił o wszystkim policję. Kryminalni przygotowali zasadzkę w pobliżu miejsca przekazania pieniędzy i zatrzymali 20- letniego Damiana B.

Oszusta przewieziono do bielańskiej komendy. Usłyszał zarzuty oszustwa i wylądował w areszcie. Za oszustwo może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Daniel Bochen/fot. youtube.com