W niedzielę, 25 czerwca będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Jogi pod hasłem: “Joga - less stress”, czyli Joga na stres!

Polska jest jednym z 200 krajów zaangażowanych w to wyjątkowe święto, które zostało ustanowione przez ONZ. Tegoroczne obchody odbędą się w 20 miastach w Polsce m.in.: Warszawie, Bydgoszczy, Trójmieście, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Kluczborku, Sulisławiu, Wrocławiu, Krakowie, Płocku, Szczecinie, Tarnowskich Górach, Rzeszowie, Zgierzu, Gorzowie Wielkopolskim, Jastrzębiu Zdroju. Warszawa zaprasza w godzinach 10:00-18:00 na Pole Mokotowskie, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. W wydarzeniu tradycyjnie wezmą udział Ambasadorzy Jogi: Tomasz Stańko, Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Cegielska i Natalia Przybysz oraz Ambasador Indii Ajay Bisaria, który jest również jego patronem. Impreza będzie wspaniałą okazją do wspólnego ćwiczenia jogi i propagowania zdrowego stylu życia. Jak zapewniają organizatorzy, każdy z uczestników znajdzie dla siebie coś ciekawego! Oprócz ćwiczeń weźmiemy udział w panelach dyskusyjnych na temat jogi, diety, zdrowego stylu życia, medycyny tradycyjnej i holistycznej. Nie zabraknie też widowiskowych pokazów AcroYogi i asan wykonywanych według różnych stylów jogi, pokazów tańca indyjskiego, koncertów m.in. Ragaboy LIVE Act i gongów. Będą też liczne spotkania z autorami książek i czasopism o zdrowym stylu życia m.in: z Kasią Bem, Iną Rybarczyk. Dużym zainteresowaniem co roku cieszą się również warsztaty i pokazy kulinarne m.in.: Karoliny i Maćka Szaciłło oraz stoiska wystawców serwujących indyjskie, wegetariańskie i wegańskie przysmaki, lody, kawę. Oprócz atrakcji dla dorosłych takich jak: malowanie henną, barek tlenowy, masaże, nowe kolekcje strojów do jogi, kosmetyki i produkty eko oraz przyprawy, meble i akcesoria indyjskie będą również niespodzianki dla dzieci.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach www.dzien-jogi.pl oraz facebook.com/DzienJogi i Bosonamacie.pl

Organizatorami Dnia Jogi w Polsce są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Jako oficjalny patron medialny wydarzenia zachęcamy: Bądź tam z nami! Zabierz znajomych i rodzinę. Odstresujesz się i bardzo mile spędzisz czas!

ML/fot.materiały organizatora