Już niedługo mieszkańcy Białołęki będą mogli skorzystać z placówki zdrowotnej powstającej przy ul. Przykoszarowej. Budowa obiektu nabiera tempa.

Na początku maja odbyło się symboliczne przypieczętowanie inwestycji na Białołęce. Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wmurowała w fundamenty powstającego szpitala kamień węgielny. Jak podkreśliła, jest to bardzo oczekiwana inwestycja w ochronie zdrowia w Warszawie.

-Takie miejsce na Białołęce było bardzo potrzebne. Analiza przeprowadzona w 2011 roku wykazała, że kondycja zdrowotna mieszkańców Białołęki jest gorsza niż mieszkańców innych dzielnic, brakuje też lekarzy specjalistów w publicznych placówkach. Od tego momentu na komisji rozpoczęliśmy działania na rzecz budowy przychodni i szpitala – mówiła radna dzielnicy, Agnieszka Borowska.

Placówka obejmie przychodnię wielospecjalistyczną (POZ, poradnię laryngologiczną, ginekologiczną, urologiczną, stomatologiczną, okulistyczną), a także szpital jednodniowy dla pacjentów niewymagających dłuższej hospitalizacji. Oprócz gabinetów, w budynku znajdzie się pracownia tomograficzna, RTG i USG, pracownia endoskopii, blok operacyjny, oddział z 15 łóżkami w pokojach jedno- i dwuosobowych oraz oddział rehabilitacyjny. Przy szpitalu powstanie parking na ponad 60 miejsc.

Prace budowlane, za które odpowiedzialna jest firma STARGBAG, mają zakończyć się w połowie 2019 roku. Po nich rozpocznie się wyposażanie przychodni i szpitala w niezbędny sprzęt – wówczas obiekt będzie gotowy do użytku. Miasto przeznaczyło na inwestycję 40 mln złotych.

MK/fot. UM Warszawa, www.starbag.pl