Coraz więcej osób zwraca się ku tradycyjnym, sprawdzonym i stosowanym od wieków metodom ziołolecznictwa. Teraz przeżywają renesans, a nauka potwierdza ich zbawienne działanie. Jednym z takich naturalnych środków antywirusowych jest LUKRECJA.

Ziołolecznictwo jest znane i stosowane już od tysięcy lat. Największe osiągnięcia w tej dziedzinie ma tradycyjna medycyna chińska, gdzie lukrecja była z powodzeniem stosowana jako tzw. środek leczniczy, właśnie o działaniu przeciwwirusowym, przeciwzapalnym i przy innych schorzeniach. W nowoczesnych badaniach naukowych potwierdzono jej dobroczynne właściwości. 

Naturalna pomoc w walce z wirusem

To, o czym medycyna naturalnej wie od ponad 2 tysięcy lat, nowoczesna medycyna zaczyna odkrywać na nowo. Jednak najbardziej przekonujące są relacje osób, którym lukrecja pomogła wrócić do zdrowia:

-W listopadzie 2020 roku przeszłam poważne przeziębienie. Objawiło się silnym bólem gardła, katarem i kaszlem. Trwało około 2,5 tygodnia. Po tym czasie wypiłam jedną szklankę naparu z lukrecji i tego dnia przespałam pierwszą noc nie dusząc się, bez kaszlu, bez kataru. Napar zadziałał błyskawicznie. Od tej pory piję go profilaktycznie.

Anna Zawadzka

-W ubiegłym miesiącu dowiedziałem się, że jestem zarażony wirusem COVID-19, co dwukrotnie potwierdzono testem na obecność z wynikiem dodatnim. Chorobę przechodziłem w domu, jednak pierwszy raz spotkałem się z tak ogólnym zmęczeniem i uporczywym  kaszlem, miałem także problemy z oddychaniem. Gorączkowałem, potrafiłem przespać cały dzień, straciłem smak i węch, a co najgorsze całkowicie opadłem z sił, co było dla mnie frustrujące.  Zacząłem spożywać napary z lukrecji mniej więcej 2 razy dziennie. Po  24 godz. od pierwszego wypicia poczułem znaczną poprawę samopoczucia.

Radosław Osica

 

Jakiś czas temu przeprowadzono kolejne poważne badania kliniczne, które potwierdziły wielką skuteczność lukrecji w zwalczaniu chorób wirusowych. Badania te zostały opublikowane w poważnych czasopismach medycznych m.in.:  „The Lancet” z dnia 14.06.2003 i  „Botanical Medicine” z dnia 15.11.2019. Dość powiedzieć, że wyciąg z korzenia lukrecji  zawiera ponad 300 unikalnych związków bioaktywnych, a obecne badania koncentrują się na kilku z nich, a mianowicie na glicyryzynie (GL), kwasie lukrecjowym (GA), likwiritigeninie (LTG), likochalkonie A (LCA), likochalkonie E (LCE) i glabrydynie (GLD). To główne składniki czynne, które mają działanie przeciwwirusowe i przeciwdrobnoustrojowe. Składnikami przeciwwirusowymi wydają się być triterpenoidy glicyryzyny (GL) i kwas lukrecjowy (GA).

Kwas lukrecjowy (GA) – jeden z aktywnych składników wyciągu z korzenia Lukrecji jest szeroko stosowany w żywności jako naturalny słodzik. Jako środek terapeutyczny jest stosowany w wielu różnych formułach, ponieważ ma działanie przeciwzapalne, przeciwwrzodowe, przeciwalergiczne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, przeciwcukrzycowe i hepatoprotekcyjne. Ze względu na te właściwości, jego wskazania to: leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego, leczenie infekcji wirusowych, działanie przeciwlipidemiczne i przeciwhiperglikemiczne. Znany jest również jako środek na wrzody trawienne i inne choroby żołądka.

Działaj zapobiegawczo!

Lukrecja działa przeciwinfekcyjnie i przeciwwirusowo. Badania wykazują również skuteczność przeciw zakażeniom koronawirusowym. Oprócz hamowania replikacji wirusa glicyryzyna hamuje adsorpcję i penetrację wirusa - wczesne etapy cyklu replikacji. Glicyryzyna była najskuteczniejsza, gdy podawana była zarówno w trakcie, jak i po okresie adsorpcji.

Zmniejsza nasilenie kaszlu oraz duszności w przebiegu infekcji oraz chorób alergicznych. Napar z  korzenia lukrecji stosowany jest w kuracjach przeciw podrażnieniom układu pokarmowego oraz w leczeniu infekcji dolnych dróg oddechowych. W szczególności pomaga w chorobie wrzodowej żołądka i zakażeniu bakterią H. pylori. Od lat stosowana jest też w Japonii jako lek wspomagający przy leczeniu wirusowego zapalenia wątroby (HCV), a działa poprzez celowanie w etap uwalniania, w którym cząsteczki wirusa zapalenia wątroby typu C infekują komórki. Badania wykazały niewiele skutków ubocznych i znaczne zmniejszenie progresji w kierunku marskości i raka wątroby..

Korzeń lukrecji okazał się skuteczną ochroną przed szerokim spektrum czynników zakaźnych. Jego wielowiekowa historia stosowania na całym świecie, w wielu kulturach, świadczy o jego skuteczności, bezpieczeństwie i opłacalności. Jest to roślina, którą warto wziąć pod uwagę dla naszego wspólnego zdrowia, gdy wkraczamy w coraz bardziej złożony świat.

Uwaga: Informacje nie mają na celu zastąpienia diagnozy i leczenia przez lekarza. Skonsultuj się z medykiem przed użyciem jakiegokolwiek preparatu ziołowego i absolutnie nie odstawiaj zaleconych przez niego lekarstw!

 

Zapraszamy do gabinetu Saluta Med. Oferujemy szereg zabiegów zdrowotnych! Więcej informacji znajdziecie na: FB Saluta Med!


Źródła: