Prawie 34 miliony złotych będzie kosztowała inwestycja, w ramach której przy ul. Przykoszarowej, wybudowany zostanie szpital jednodniowy wraz z przychodnią. SP ZOZ Warszawa-Białołeka właśnie podpisał umowę na jej realizację z firmą STRABAG Sp. z o.o.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na kwiecień br. Jak zapowiada wykonawca, w pierwszym etapie wykonane zostaną roboty ziemne, a do konca października br. ma być gotowy stan surowy, zamknięty obiektu, po którym ruszą prace instalacyjne i wykończeniowe. Firma STRABAG Sp. z o.o. ma na zakończenie swoich działań czas do 30 kwietnia przyszłego roku. Wtedy placówka zostanie wyposażona w sprzęt medyczny i meble.

W nowym, białołęckim szpitalu przyjmowani będą pacjenci z najmniej skomplikowanymi urazami, których leczenie nie wymaga dłuższej hospitalizacji. Na parterze lecznicy znajdą się: izba przyjęć, poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, przychodnia wielospecjalistyczna, pracownia diagnostyki obrazowej (tomograf i rentgen), pracownia endoskopowa oraz gabinety specjalistyczne. Będzie też dział farmacji szpitalnej. Natomiast na pierwszym piętrze zlokalizowany będzie blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi do wykonywania zabiegów chirurgicznych jednego dnia oraz zabiegów w trybie hospitalizacji planowanej oraz oddział łóżkowy szpitala obejmujący piętnaście łóżek stacjonarnych i dziesięć stanowisk około zabiegowych, a także zakład rehabilitacji. Drugie piętro zajmą pomieszczenia administracyjne i techniczne. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to 33 445 000,00 zł.

ML/fot. UD Białołęka