Blisko 7 tysięcy zawodników wystartuje w biegu z okazji 3 Maja. Lada chwila zakończy się sprzedaż pakietów startowych. Udział w wydarzeniu mogą wziąć również entuzjaści nordic walking.

-Sezon ulicznych biegów oficjalnie zaczynamy od 28. Biegu Konstytucji 3 Maja, w którym wystartuje blisko 7000 uczestników, aby wspólnie uczcić ważne historyczne wydarzenie, jakim było uchwalenie pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Bieg Konstytucji to także pierwsza w tym roku impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, która wyjątkowo uświetni warszawskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła na konferencji prasowej poświęconej wydarzeniu wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Jak co roku, wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Swój udział w biegu głównym zadeklarowało już 5900 uczestników, a limit biegaczy wynosi 6000. A więc to ostatni moment, aby dopisać się do listy startujących. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz na stronie www.aktywnawarszawa.pl i w ciągu trzech dni wnieść opłatę startową. Można zapisać się także osobiście w biurze zawodów w siedzibie Aktywnej Warszawy przy ul. Rozbrat 26.

Chodziarze i dzieci na start!

Oprócz biegaczy, wystartują także entuzjaści marszu z kijkami. Obie grupy przebędą tę samą pięciokilometrową trasę, a będzie ona biegła ulicami Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego. Meta znajdzie się przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej.

Organizatorzy przygotowali również coś dla najmłodszych. Tysiąc dzieci może wziąć udział w biegu z maskotką na dystansie 700 m. Zostaną podzielone na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2007-2009, 2010 i młodsi. Dorośli wystartują z alei Hopfera o godzinie 11.00. Najmłodsi rozpoczną swój bieg pół godziny wcześniej. Każdy uczestnik zabawy otrzyma na koniec pamiątkowy medal, napój oraz pożywny posiłek.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie na stronie Aktywnej Warszawy.

MK/fot. aktywnawarszawa.waw.pl