W najbliższy weekend na stadionie Legii odbędą się VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Polska drużyna nie ukrywa, że liczy na najwyższe miejsce na podium.

-To już szóste Mistrzostwa Świata i przyznam, że sam nie mogę uwierzyć w to, jak szybko ta impreza się rozwija, bo zaczynaliśmy bardzo skromnie. Przez ten czas w turnieju wzięło udział blisko 1500 młodych piłkarzy, reprezentujących aż 36 krajów z niemal wszystkich kontynentów – mówił podczas konferencji prasowej 25 lipca Marcin Lisiak ze Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”. W poprzednich edycjach wydarzenia, polska drużyna zdobyła dwukrotnie srebrny i brązowy, a raz złoty medal. W tegorocznych rozgrywkach, młodzi piłkarze upatrują szansę na powtórne wygranie mistrzostw.

Kadrę przygotowuje Krzysztof Kot – młody energiczny trener, który sam kiedyś, jako wychowanek domu dziecka, brał udział w mistrzostwach. -Na pewno zawodnicy dadzą z siebie wszystko. Dla każdego z nich powołanie do kadry to spełnienie marzeń. Chciałbym żeby mogli poczuć to, co ja, gdy graliśmy o złoto z Holandią – nigdy w życiu nie czułem się tak wyróżniony, że to ja reprezentuję Polskę i walczę dla niej o zwycięstwo – mówił selekcjoner..

Do Warszawy przyjedzie w sumie 280 zawodników z 28 drużyn z całego świata. Zespoły tworzą chłopcy i dziewczęta poniżej 17 roku życia z domów dziecka w Wietnamie, Tajlandii, Palestynie, Japonii, Jordanii, Nepalu, Egipcie, Słowenii, Litwie, Chorwacji, Białorusi, Rosji, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Macedonii, Estonii, Serbii, Słowacji, Ukrainie, Francji, Węgrzech, Bośni i Hercegowinie, Łotwie, Belgii, Portugalii i Czechach.

Wielkie otwarcie imprezy odbędzie się w sobotę 28 lipca. Wtedy też rozegrają się mecze fazy grupowej. Walka o puchar rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11.30. Na 14.30 zaplanowano finał mistrzostw, z kolei na godz. 16.00 – wielki mecz gwiazd, w którym znane postacie z telewizji zmierzą się z gwiazdami internetu. Na niedzielne wydarzenie, wszyscy kibice mają wstęp wolny!

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

MK/fot. arch. stowarzyszenia „Nadzieja na mundial”