14 maja Wyższa Szkoła Artystyczna wzięła udział w Nocy Muzeów organizowanej na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Pt. „Carpe Diem i Pudrowe Rokoko” odbył się pokaz kostiumów zaprojektowanych i własnoręcznie wykonanych przez studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie

Przybyli na Noc Muzeów goście mieli okazję na żywo zobaczyć pokaz kostiumów, zaprojektowanych oraz własnoręcznie wykonanych przez studentki I i II roku Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Kostiumy prezentowane podczas pokazu powstały w pracowni sztuki charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, której twórcą i dyrektorem artystycznym jest pani Agata Manowska. Nadzór dydaktyczny nad projektem pełniły: Aleksandra Plewako-Szczerbińska, Joanna Minkiewicz – wykładowcy Wyższej Szkoły Artystycznej.

Tuż po zapadnięciu zmroku, o godzinie 21.00, na dziedzińcu pałacowym pojawiło się 25 Debiutantek w zjawiskowych kreacjach – rekonstrukcjach oraz inspiracjach rokoko. "Debiutantki" to uczestniczki jedynego w Polsce programu edukacyjno-charytatywnego, autorstwa Agnieszki Michalczyk, realizowanego w Pałacu w Wilanowie. Pokaz był częścią Ogólnopolskiej Nocy Muzeów w Muzeum Pałacu w Wilanowie. W tym roku tematem przewodnim tego wydarzenia były słynne „Panie na Wilanowie”, dzięki którym pałac istnieje w takiej formie do dzisiaj.

Wieczorny pokaz uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu saksofonisty Władysława Wiktora Janickiego.


Projekt „Carpe Diem i Pudrowe Rokoko” powstał we współpracy Wyższej Szkoły Artystycznej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki, którego twórczynią jest pani Agnieszka Dagmara-Michalczyk.