Data wydarzenia: 17.03.2016 19:00 - 17.03.2016 23:00
Miejsce wydarzenia: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa

Polska moda okresu 1945-55 to opowieść o kryzysie, odbudowie, uniformizacji i buncie. Opowieść o ubraniu jako narzędziu politycznych rozgrywek i propagandy, ale też o modzie jako o taktyce przetrwania, zachowania godności i wolności. Nie o styku wybiegów, nie o trendach i przyjemnościach konsumpcji – zauważa Karolina Sulej, doktorantka IKP w Warszawie.

Jak prezentowała się modna polska w powojennych realiach? Skąd warszawianki czerpały modowe inspiracje? Jak radziły sobie z biedą i szarzyzną? Kim byli: „kociak”, „bikiniarz” czy baba z „Różyca”? Po tych i innych tematach oprowadzi Karolina Sulej podczas spotkania „Moda Polska. Komiksy, bazary i cedety” 17 marca o godz. 19:00 w Domu Spotkań z Historią.

Wśród rozmówców znajdą się również:

  • Marta Sztokfisz – autorka książki „Caryca polskiej mody, święci i grzesznicy”,
  • dr Justyna Jaworska – antropolożka kultury, autorka książki „Cywilizacja Przekroju”,
  • Grupa Rekonstrukcyjna Bluszcz – grupa pasjonatek zajmujących się poznawaniem i odszywaniem na nowo lub odszukiwaniem dawnych ubiorów

Spotkanie „Moda Polska. Komisy, bazary i cedety” jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Na nowo. Warszawiacy 1945-55 zorganizowanej przez Dom Spotkań z Historią i Polską Agencję Prasową.

Wszystkie wydarzenia i wystawa odbywają się w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20.

WSTĘP WOLNY.

Więcej informacji: www.dsh.waw.pl