Impreza na Rondzie Dmowskiego i kolejny paraliż centrum!

Już dziś, w godzinach 17.00 – 19.30 z okazji Międzynarodowego Strajku Kobiet, rondo Dmowskiego zmieni się w dyskotekę na otwartym powietrzu. Jak mówią same organizatorki – „największy parkiet Warszawy”. Taką formę w Warszawie przybierze protest przeciwko mowie nienawiści i przeciwko przemocy wobec kobiet.

Muzycznymi gwiazdami wydarzenia będą DJ Wika i duet Poważne dziewczyny. „Wytańczmy naszą rewolucję” – apelują organizatorki akcji. Podczas wydarzenia odbędzie się też zbiórka podpisów pod petycją o zmianę nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.

-Największy parkiet w Warszawie? Rondo Dmowskiego! W ramach międzynarodowej akcji #8M urządzamy na Dmowskim DISCO Przeciw Nienawiści. Czas pogonić tych, co nienawidzą kobiet: mizoginów, szowinistów i nazioli; tych, co molestują nasze dzieci i tych, co sieją nienawiść. Zanim runą pomniki wszystkich dzbanów, wytańczmy naszą rewolucję – taką zapowiedź Warszawski Strajk Kobiet umieścił na swoim facebookowym profilu.

Ok. godz. 17.00 zamknięta dla ruchu drogowego zostanie jezdnia ul. Marszałkowskiej prowadząca w kierunku pl. Konstytucji, na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich. W tym czasie autobusy linii 520 (tylko jadące w kierunku Marysina) pojadą objazdem ulicami: Świętokrzyską, Emilii Plater i Al. Jerozolimskie.

W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo R. Dmowskiego, tramwaje i autobusy jeżdżące w ciągu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej zmienią trasy. Tramwaje linii 7, 22 i 25zostaną skierowane na objazd ul. Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. „Solidarności”. Trasa linii 9 i 24 po stronie Śródmieścia będzie kończyła się na pl. S. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej tramwaje tych linii pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 będą kursowały objazdem ulicami Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II. Swoje trasy zmienią również autobusy linii: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522 i 525.

Na najważniejszych przystankach wzdłuż Al. Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej pasażerom pomagać będą informatorzy.