W najbliższą sobotę, 20 lipca, w podwarszawskim parku wodnym Wawa Wake, każdy będzie mógł przekonać się, jak ekscytującym sportem jest sitwake, czyli wakeboard uprawiany w pozycji siedzącej. Avalon EXTREME Sitwake Challenge to możliwość podziwiania najlepszych sportowców w akcji, ale też doskonały pomysł na spędzenie sobotniego dnia i relaksu nad wodą.

Integracja w sportowej atmosferze

Sitwake to wakeboard zaadaptowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością motoryczną. Podobnie jak w wakeboardzie, sportowcy pokonują w wodzie różnego rodzaju przeszkody, wykonują ekstremalne triki i wyskoki, dzięki czemu sport ten jest równie atrakcyjny i widowiskowy, co „stojąca” wersja tej dyscypliny.

Czwarta edycja Avalon EXTREME Sitwake Challenge odbędzie się już w najbliższą sobotę, 20 lipca, w centrum rekreacyjno-sportowym Wawa Wake (ul. Wspólna 80, Bielawa k/Konstancina) od godz. 10.00. O tytuł zwycięzcy będą rywalizować w swoich kategoriach najlepsi polscy sportowcy uprawiający sitwake’a oraz wysokiej klasy polscy i zagraniczni zawodnicy wake’a. Avalon EXTREME po raz kolejny udowadnia, że sport jest dla wszystkich i warto wyzbyć się stereotypowych sposobów myślenia o niepełnosprawności.



Harmonogram sobotniego wydarzenia:

10:00 Otwarte treningi dla zawodników

12:00 Start Zawodów i eliminacje w grupach OzN i SPR

15:00 Finały w parach

16:30 Best trick challenge


Aktywny wypoczynek nad wodą

Zawody odbywają się w położonym zaledwie kilka kilometrów od Warszawy parku Wawa Wake. To miejsce, w którym świetnie poczują się zarówno miłośnicy sportów wodnych, fani aktywnego wypoczynku, jak i rodziny z dziećmi. Oprócz dwóch wyciągów, na terenie obiektu znajdują się również boiska do siatkówki, strefa do crossfitu, pływający plac zabaw i kącik dla dzieci na lądzie. Na miejscu dostępna jest także strefa relaksu z zapleczem gastronomicznym wyposażona w leżaki, baldachimy
i parasole.

Wydarzenie Avalon EXTREME Sitwake Challenge to jedna z wielu inicjatyw realizowanych w ramach Avalon EXTREME – jedynego projektu w Polsce popularyzującego sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami.


***

Projekt Avalon EXTREME realizowany jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Jego ambasadorzy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski, regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTEME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców jako żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.