Data wydarzenia: 10.07.2016 12:00 - 10.07.2016 20:00
Miejsce wydarzenia: Park Saski

Już w najbliższą niedzielę w Parku Skaryszewskim odbędą się obchody Święta Francji 2016 w Warszawie. Na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji w iście francuskim stylu!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do obchodów narodowego święta Francji 14 lipca wraz z nami na warszawskiej Saskiej Kępie. Po raz kolejny zbudujemy francuskie miasteczko ze stoiskami francuskich firm i organizacji obecnych w Polsce w parku Skaryszewskim! – zaprasza Francusko-Polska Izba Gospodarcza. Obchody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 12:00. – Zajmować będziemy główną alejkę Parku Skaryszewskiego od Ronda Waszyngtona do pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej oraz dwie alejki prostopadłe, poboczne. Przygotowaliśmy już mnóstwo atrakcji dla Warszawiaków, którzy wezmą udział w tym francuskim wydarzeniu – dodaje organizator.

Co dokładnie będzie się działo w praskim parku?

  • IV Finał Konkursu Piosenki Francuskiej - dziesięciu finalistów zaśpiewa największe francuskie szlagiery oraz współczesne radiowe hity! Od Edith Piaf po ZAZ… Ponadto, Chris Schittulli zaśpiewa piosenkę L’Envie d’aimer Daniela Lévi wraz z finalistkami tuż przed ogłoszeniem wyników.

  • Mażoretki przemaszerują kilkakrotnie przez aleje parku, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe.

  • Parada Buldogów Francuskich już po raz drugi przejdzie alejami Parku Saskiego! Publiczność będzie mogła zagłosować na najbardziej uroczego czworonoga. Będziemy również gościć Anetę Awtoniuk, trenerkę ze szkoły dla psów Azorres, która zasłynęła swoim programem w TVP 2.

  • Namalujemy kolejny, trzeci już fragment parysko-warszawskiego muralu w przejściu podziemnym pod Rondem Waszyngtona.

  • Zagra nam Kataryniarz Warszawski, który wystąpi w towarzystwie swej papugi imieniem Carlos.

  • W Strefie Cannes będzie czerwony dywan, będą zdjęcia na tle schodów Pałacu Festiwalowego, odciski dłoni, perfumy Iris... Poczujecie się jak gwiazdy!

  • Gra miejska tym razem nosić będzie tytuł „Asterix i Obelix na Euro 2016”. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie zagubionych komiksowych bohaterów oraz udzielenie im pomocy w ratowaniu Galii!

  • Strefę kulinarną zajmie Targ Śniadaniowy, na którym będzie można degustować wiele francuskich przysmaków.

  • Ponadto na scenie głównej: pokazy mody oraz rozstrzygnięcie licznych konkursów z wiedzy o Francji.

20 tysięcy uczestników w 2015 roku

W ubiegłym roku ponad 40 wystawców zagospodarowało przestrzeń w Parku Skaryszewskim. Odwiedzający mogli spotkać francuskie firmy inwestujące w Polsce i poznać ich działalność. Pojawiło się też dużo animacji dla całej rodziny oraz liczne gry i konkursy z wiedzy o Francji. O 14.00 rozpoczął się finał Konkursu Piosenki Francuskiej. O wysokim poziomie uczestników świadczyły tłumy słuchaczy zebranych pod sceną i gromkie brawa, którymi nagradzali młodych artystów. Przez cały dzień miasteczko francuskie odwiedziło blisko 20 tysięcy Warszawiaków.

Święto Francji 2016
Data:
niedziela 10 lipca, od godz. 12:00
Miejsce: Park Skaryszewski