6 lutego otwiera się znów Centrum Nauki Kopernik! Na miłych gości czekają nowe eksponaty. Będzie można samodzielnie rozkręcić Lawinę i stworzyć własną, barwną iluminację. Obejrzeć pod mikroskopem Szron oraz skonstruować Pętlę z rozpędzonego do 25 km/h sznurka. Polecamy również wystawę czasową Rowery, która jest w CNK od października, ale otwarta była jedynie przez 2 tygodnie.

Kopernik będzie czynny od wtorku do piątku w godz. 10.00-16.00, a w soboty i niedziele - 11.00-18.00. Bilety są dostępne w internecie. Jednocześnie w budynku może przebywać nieco ponad 300 osób, czyli 4 razy mniej niż zwykle.  Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznych odległości. To ostatnie ułatwiają wyznaczone kierunki zwiedzania. 
 
Wszystkie eksponaty i powierzchnie często dotykane pokryte są specjalną powłoką fotokatalityczną,  która zabezpiecza przed bakteriami, wirusami i grzybami. Dzięki temu rozwiązaniu nie jest konieczna klasyczna dezynfekcja po każdym dotknięciu. 
 
-Zamknięte pozostaje Planetarium. W związku z tym, nadal będziemy uchylać nieba online. Zapraszamy na coniedzielne wieczorne pokazy i specjalny program walentynkowy. Laboratoria, które również nie prowadzą swojej tradycyjnej działalności, przygotowały interaktywne zajęcia online dla szkół. Chętnie poprowadzimy lekcję przyrody, geografii, fizyki, biologii, chemii. Szczegółowe informacje znajdują się na www.kopernik.org.pl - mówi rzeczniczka prasowa CNK Katarzyna Nowicka