Południowa dzielnica Warszawy szykuje moc atrakcji podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Wilanowie, zaprezentuje ponad dwadzieścia spektakularnych kostiumów inspirowanych kreacjami z epoki baroku.
Przepełniony atrakcjami, wyjątkowy wieczór wzbogacony zostanie bajkowym pokazem pt.
„Carpe diem i pudrowe rokoko”. Widzowie będą mogli podziwiać niezwykle strojne, wykonane ze szczególną dbałością o detal suknie, alabastrowe makijaże, przypominające kunsztowne konstrukcje fryzury, ozdobione klejnotami, strusimi piórami, koronkami czy kwiatami, odnoszące się zarówno bezpośrednio do stylu rokoko, jak i inspirowane współczesnością.
Goście pokazu będą mieli niepowtarzalną okazję zaobserwowania różnic pomiędzy klasycznym odwzorowaniem strojów epokowych, a kostiumami inspirowanymi stylem, idącymi jednocześnie w stronę ultra nowoczesnych form.


Wszystkie stroje prezentowane podczas pokazu zostały zaprojektowane i własnoręcznie wykonane przez Studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.

Pokaz kostiumów „Carpe diem i pudrowe rokoko jest częścią programu przygotowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ramach warszawskiej Nocy Muzeów.

W rolę modelek wcielą się uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego
„Debiutantki”.
Kostiumy prezentowane podczas pokazu powstały w pracowni sztuki charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.

Opieka artystyczna: Agata Manowska – Dyrektor ds. artystycznych WSA.

Nadzór dydaktyczny nad projektami: Aleksandra Plewako-Szczerbińska, Joanna Minkiewicz – Wykładowcy WSA.

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie zaprasza wszystkich 14 maja 2016 r. o godz. 21:00 do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na wyjątkowe święto kultury i sztuki.

Wieczorny pokaz uświetni muzyka na żywo w wykonaniu saksofonisty Władysława Wiktora Janickiego.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wsa.art.pl