Mamy wspaniałą wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Białołęki i ich rodziców! Jeszcze w tym roku, w dzielnicy pojawi się kolejne, publiczne przedszkole!

W poniedziałek, 2 października został podpisany list intencyjny pomiędzy Zarządem Dzielnicy Białołęka a spółką Triton Winnica, dzięki któremu pod opiekę nowej placówki trafi 150 dzieci. Jak wynika z dokumentu, obie strony zadeklarowały zamiar współpracy w celu zawarcia i realizacji umowy najmu nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Dionizosa 12 na potrzeby prowadzenia przez Urząd Dzielnicy publicznego przedszkola. Umowa najmu zostanie zawarta jeszcze w październiku na okres trzech lat z możliwością przedłużenia.

-Dla Białołęki to bardzo dobra wiadomość! Każde miejsce w publicznym przedszkolu w naszej dzielnicy jest na wagę złota, dlatego podejmujemy wszelkie działania, aby liczbę tych miejsc stale zwiększać – zapewnia burmistrz dzielnicy, Ilona Soja-Kozłowska.

Już wkrótce rozpoczną się prace adaptacyjne pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku mające na celu dostosowanie ich do potrzeb przedszkola, aby nowa placówka mogła przyjąć maluchy w grudniu. Przy ul. Dionizosa do dyspozycji przedszkolaków będzie sześć sal wraz z infrastrukturą niezbędną dla tego typu obiektu. Nowa placówka stanie się oddziałem zamiejscowym przedszkola nr 192 mieszczącego się przy ul. Liczydło. Miejsca w nowej placówce w pierwszej kolejności będą proponowane rodzicom dzieci, które otrzymały wskazanie do budowanego przedszkola przy ul. Myśliborskiej.

Jak zapewnia Magdalena Szmagalska – Prezes Zarządu Triton Winnica Sp. z o.o.: -Korzyści z powstającego przedszkola czerpać będą też mieszkańcy budowanego przez spółkę Triton Winnica obiektu. Dostęp do publicznej placówki w zasięgu ręki, to wartość dodana do inwestycji.

Kolejną znakomitą wiadomoscią dla rodziców jest fakt, że przedszkole publiczne na Tarchominie nadal dysponuje wolnymi miejscami! Przedszkole "Słoneczny Domek" może przyjąć czternastu trzylatków. Placówka przy ul. Modlińskiej 47 (róg ul. Leszczynowej) przystąpiła bowiem do konkursu na publiczne miejsca przedszkolne. Jeśli jesteście zainteresowani zapisaniem waszej pociechy do tego przedszkola, to skontaktujcie się jak najszybciej z jego dyrekcją! Namiary znajdziecie na stronie: http://www.slonecznydomek.pl/.

ML/fot. UD Białołęka