Komitet Ochrony Praw Dziecka i Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka zapraszają na bezpłatny wykład związany z tematyką rozwodów.

Młodzi Polacy coraz częściej decydują się na rozwód. Potwierdzają to też niestety statystyki. Dzisiaj co trzecie małżeństwo rozpada się. 
Sprawy rozwodowe rzadko bywają łatwe i przyjemne. Postępowanie dowodowe jest często skomplikowane czy ryzykowne. 

Organizatorzy zapraszają na wykład pod tytułem: Rozwód: dlaczego zazwyczaj trwa długo i jak można skrócić postępowanie rozwodowe? - praktyczne porady prawne.

Agenda:
  1. Jak wygląda postępowanie dowodowe?
  2. Jakie wnioski dowodowe oraz kiedy należy powoływać?
  3. Jakie działania można podjąć by możliwie jak najbardziej skrócić postępowanie rozwodowe?
  4. Kto może być świadkiem w postępowaniu rozwodowym?
  5. Co to są zakazy dowodowe?
  6. W jakich przypadkach świadek może odmówić składania zeznań lub odpowiedzi na pytania oraz jakie konsekwencje prawne wiążą się ze składaniem fałszywych zeznań.
  7. Wykład zakończony będzie próbą wskazania konsekwencji przedłużania postępowania oraz tego, w jaki sposób poprowadzić postępowanie, by zakończyć je w możliwie jak najszybszym czasie.

Bezpłatny wykład odbędzie się w siedzibie Komitetu Ochrony Praw Dziecka przy ul. Oleandrów 6 w Warszawie.
Spotkanie poprowadzi apl. adw. Dominika Kolosek, która współpracuje z warszawską kancelarią Robert Ofiara Kancelaria Adwokacka. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych, w tym o rozwód, kontakty z dzieckiem, podział majątku, spadek i dotyczących konwencji haskiej.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: b.humiecka@kopd.pl

Piotr Krajewski/fot. pixabay