32-latek z Warszawy został zatrzymany po tym, jak bez żadnych skrupułów znęcał się nad własnym ojcem.

W niedzielę, 17 marca do wolskiej komendy zgłosił się mężczyzna z widocznymi śladami pobicia, który poinformował, że zaatakował go syn. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia, a ratownicy uznali, że konieczne jest przewiezienie ofiary do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, napastnik zadawał pokrzywdzonemu liczne ciosy, kopał i bił go po całym ciele. Na nic zdały się próby obrony. Bezlitosny oprawca zaatakował swojego ojca nożem, zadając liczne rany cięte. Co gorsza, okazało się również, że 32-latek był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym w związku ze stosowaniem gróźb karalnych wobec ojca.

Funkcjonariusze udali się do mieszkania, gdzie zastali syna pokrzywdzonego. 32-letni Adam M. został zatrzymany i przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zebrany przez śledczych z Woli materiał dowodowy pozwolił na doprowadzenie zatrzymanego do prokuratury i postawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu, oskarżony spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

fot. KSP