W związku ze zbliżającą się wiosną, warto zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Szczególnie osoby starsze powinny zażyć trochę ruchu. Władze miasta chcą podnieść sprawność fizyczną warszawiaków, dlatego realizowane są m.in. programy „Aktywność w przestrzeni – siłownie plenerowe” oraz „Aktywny warszawiak”.

W związku ze zbliżającą się wiosną, warto zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Szczególnie osoby starsze powinny zażyć trochę ruchu. Władze miasta chcą podnieść sprawność fizyczną warszawiaków, dlatego realizowane są m.in. programy „Aktywność w przestrzeni – siłownie plenerowe” oraz „Aktywny warszawiak”.

„Aktywność w przestrzeni – siłownie plenerowe”

Na siedmiu warszawskich siłowniach plenerowych od początku kwietnia do ostatnich dni sierpnia odbywać się będą zajęcia ogólnorozwojowe dla dorosłych. Ćwiczenia rekreacyjno-sportowe z wykorzystaniem orbitreka, twistera czy wyciskacza mają na celu m.in. aktywizację osób nie uprawiających sportu, z nadwagą, a także seniorów.

Zajęcia odbywać się będą pod okiem trenera od poniedziałku do piątku, według harmonogramu dostępnego tutaj. Udział w ćwiczeniach jest bezpłatny, Podobnie jak korzystanie z siłowni plenerowych, jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy, których można dokonać za pośrednictwem strony: http://aktywnywarszawiak.pl/

„Aktywny warszawiak” na Mokotowie

We wtorki i czwartki (do końca grudnia) Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej – Ognisko „Wierzbno” zaprasza dorosłych, szczególnie po 50 roku życia, a także przebytych chorobach układu krążenia na ćwiczenia usprawniające i grę siatkówkę.

Ćwiczenia gimnastyczne, odbywające się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 33 (ul. Cieszyńska 8), prowadzi wykwalifikowany i doświadczony instruktor pod nadzorem lekarza, który kwalifikuje uczestników do odpowiednich grup zajęciowych. Uczestnicy zajęć podzielni są na pięć grup, w zależności od sportowego zacięcia i kondycji. Więcej informacji tutaj. Udział w ćwiczeniach jest bezpłatny.

„Aktywny warszawiak” na Pradze-Północ

UKS Jagiellonka w ramach programu „Aktywny warszawiak” zaprasza mieszkańców stolicy na zajęcia taneczne, aerobik, siatkówkę oraz koszykówkę. Harmonogram zajęć odbywających się w dwóch przyszkolnych halach sportowych (do końca grudnia) można znaleźć tutaj.

Zajęcia, treningi oraz ćwiczenia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów i instruktorów. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji tutaj.

„Aktywny warszawiak” w Śródmieściu

Fundacja Czysty Sport zaprasza na cykl zajęć tenisa stołowego w ramach programu „Aktywny warszawiak”. Treningi odbywające się, w hali sportowej Ośrodka „Solec” SCS AW (ul. Solec 71), 2-3 razy w tygodniu (do połowy grudnia) prowadzone będą przez doświadczonych trenerów. Więcej informacji tutaj.

„Aktywny warszawiak” na Targówku

Uczniowski Klub Sportowy „Zdrowy Targówek” zaprasza natomiast mieszkańców na zajęcia rekreacyjne z elementami sportów walki. Ćwiczenia, odbywające się w sali klubu przy ul. H. Junkiewicz 8, odbywają się w każdą środę (do końca grudnia – bez wakacji) w godz. 19.00-21.00.

Udział w zajęciach z elementami boksu, sumo, koluchstylu i zapasów jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Więcej informacji tutaj.

„Aktywny warszawiak” na Żoliborzu

Sekcja piłki wodnej Legii Warszawa zaprasza na amatorskie zajęcia w tej dyscyplinie. Treningi odbywać się będą, we wtorki i czwartki (do połowy grudnia) w godz. 23.00 – 00.30, na pływalni OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1. Więcej informacji tutaj. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

fot. youtube.com