5 maja odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu letniego w Dzielnicy Wisła. Na przybyłych czekają rejsy, warsztaty i mnóstwo zabaw. Impreza będzie się toczyła po dwóch stronach Wisły – na plaży Rusałka oraz na przeciwległym bulwarze Jana Karskiego.

Od maja ruszają Warszawskie Linie Turystyczne. Jak zapowiedział Wiesław Wiek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego podczas konferencji, w tym roku z rejsów skorzysta więcej osób: -Zainteresowanie mieszkańców naszymi przeprawami z roku na rok rośnie, dlatego też od tego sezonu połączenia będą obsługiwać większe jednostki. Na ich pokład będzie mogło wejść jednorazowo dwadzieścia jeden osób, a na promy kursujące z Podzamcza do ZOO nawet czterdzieści. To prawie dwa razy więcej niż dotychczas. Dodatkowo wszystkie jednostki będą zadaszone. Ponadto, przywrócone zostaną rejsy do Serocka.

Nad Wisłą pojawią się nowe ciekawe atrakcje, a ich debiut już 5 maja na wielkim otwarciu sezonu. Wydarzenie rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 22.00. Przybyli będą mogli przepłynąć się tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką czy też poszaleć na skimboardzie. Do użytku będą także rowery, kajaki, nartorolki, badminton i frisbee. Na odważnych czeka wielobój wiślany – sportowe zmagania na wodzie, za które będzie można zbierać naklejki, a następnie wymienić je na upominki. Organizatorzy przygotowali również coś dla najmłodszych. Chętne dzieciaki wezmą udział w warsztatach plastycznych i tematycznych zajęciach edukacyjnych. O 20.30 wybrzmi muzyka. Na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego) zagra energetyczny zespół smyczkowy Red Heels.

Przybyli nie będą musieli ograniczyć się do korzystania z atrakcji po jednej stronie rzeki. Cały dzień będą bowiem czynne promy pływające między jednym i drugim brzegiem. Katamaran czy skimboard? Rowery czy badminton? Wybór jest szeroki i z pewnością, tego dnia, każdy znajdzie coś dla siebie!


fot. UM Warszawa