Zabawne, rozwijające, idealne do wspólnego czytania w długie zimowe wieczory… Książki na prezent dla dzieci? Zdecydowanie tak!

Kiedy będziecie wybierać prezenty na Święta, weźcie pod uwagę nasze propozycje, nie ma bowiem nic lepszego niż wartościowa, ładnie wydana książka. To dzięki nim otwieracie swoim pociechom drzwi do wspaniałego świata wyobraźni zapewniając im mądry prezent w trosce o rozwój intelektualny dziecka.


 wiek 4+
SŁOŃ W AUTOBUSIE?


Zbiór krótkich, śmiesznych historyjek o zwierzętach i różnych środkach transportu. Z przymrużeniem oka wyjaśniają, dlaczego np. tygrys nie powinien jeździć pociągiem. Uczą też, czego nie powinno się robić (np. rozrabiać na sklepowych wózkach). Rymowane teksty rozwiną nie tylko pamięć, ale i wyobraźnię maluchów.


wiek 7+
JAK ZBUDOWAĆ SAMOCHÓD?


Szczurek Arnie wraz z przyjaciółmi podejmuje nie lada wyzwanie: zbudowanie auta. Dzięki swojej wyjątkowej pomysłowości i umiejętności współpracy szczurki, żaba i wróbel osiągają sukces. A mały czytelnik, kończąc czytać tę opowieść, wie nie tylko, jak działa, ale również jak skonstruowany jest samochód.


wiek 10+
JAK TO MOŻLIWE? ODPOWIEDZI NA PYTANIA CIEKAWSKICH DZIECI


Dlaczego niebo jest niebieskie? W jaki sposób mruczą koty? – odpowiedzi na większość dziecięcych pytań zebrane w jednej znakomitej książce o charakterze edukacyjnym. Informacje o świecie podane są w niej w formie pytań i ciekawych rozbudowanych odpowiedzi.  Większość tych pytań została zadana drogą mailową przez dzieci z całego świata.


wiek 10+

KIM JEST BOB DYLAN?


Kim jest Bob Dylan? Amerykańskim piosenkarzem? Kompozytorem? Autorem tekstów piosenek? Poetą? Jak chłopiec z małego amerykańskiego miasteczka zyskał uznanie, podziw i szacunek? Jak zdobył wielką sławę i otrzymał literacką Nagrodę Nobla? Czym jest literacka Nagroda Nobla? Kto i za co może ją otrzymać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także wiele innych, znajdziecie w książce „Kim jest Bob Dylan?”.

wiek 11-15

GORZKA CZEKOLADA I INNE OPOWIADANIA O WAŻNYCH SPRAWACH


Opowiadania dla młodzieży o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, odwadze, wolności…

Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.

Fot. pixabay i Prószyński i S-ka