Już od 20 lutego Teatr Baj czeka z otwartymi (i bezpiecznymi!) ramionami na stęsknionych widzów. Siedziba najstarszego teatru lalek w Polsce przez ostatnie kilka lat przechodziła gruntowny remont, który szczęśliwie dobiegł końca. Teraz zabytkowy budynek zachwyca i olśniewa. A Baj zaprasza widzów na pierwsze, kameralne spektakle i wyjątkowy spacer po wystawie pełnej teatralnych lalek – wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Już 20 lutego pierwszy raz, po bardzo długiej przerwie, Baj zaprosi widzów na spektakl do swojej odnowionej siedziby. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć „Książeczkę” w reż. Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza, przedstawienie dla najmłodszych widzów (do 3 roku życia), które oprócz ogromnej sympatii dzieci i ich opiekunów, zdobyło także sporo nagród i uznanie krytyków teatralnych. Było też prezentowane na wielu festiwalach i przeglądach, a w ostatnich latach dotarło nawet do Japonii!

To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla stęsknionych widzów. Teatr przygotował specjalną niespodziankę także dla nieco starszych dzieci i dorosłych. 20 lutego widzowie będą mieli możliwość bezpłatnego oprowadzania po kameralnej wystawie archiwalnych lalek w Galerii Lalek. Wystarczy zgłosić chęć wizyty w Biurze Obsługi Widza (bow@teatrbaj.pl) i umówić się na konkretną godzinę. Ze względu na epidemiczne obostrzenia liczba zwiedzających będzie jednak ograniczona.

Teatralni widzowie zostaną przyjęci w gruntownie wyremontowanym i zmodernizowanym budynku przy ul. Jagiellońskiej 28. Kilkuletni remont objął wszystkie pomieszczenia najstarszego teatru lalek w Polsce. Instytucja ma teraz do dyspozycji dwie nowoczesne sceny, Galerię Lalek, salę edukacyjną oraz pełne zaplecze sceniczne wraz z pracowniami rzemieślniczymi. Przestronne Foyer, które przywita wszystkich widzów, zdobią piękne obrazy namalowane specjalnie dla Teatru przez znanego i cenionego malarza Dariusza Twardocha. Bohaterowie tych obrazów – charakterystyczne Ludzieńki – pojawiają się także na nowej stronie internetowej Baja oraz w odświeżonej identyfikacji wizualnej Teatru.

Budynek jest niemal w całości przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Udało się zniwelować zarówno bariery architektoniczne, jak i wygospodarować w przestrzeni budynku np. kabinę dla lektora audiodeskrypcji czy specjalny Pokój wyciszenia przeznaczony dla osób ze spektrum autyzmu korzystających z teatralnej oferty.

-Ze względu na szczególny czas dbamy o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i wszystkie wydarzenia odbywające się w Teatrze realizowane są zgodnie z reżimem sanitarnym  obejmującym zarówno naszych widzów, jak i pracowników instytucji. Zrobimy wszystko, żeby czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo - zapewnia Marta Boratyńska reprezentująca teatr.

Zadanie inwestycyjne pn.: „Rewitalizacja i modernizacja budynku przy ul. Jagiellońskiej 28” było finansowane i prowadzone przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Rezerwacja biletów na spektakl „Książeczka” w reż. Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza https://teatrbaj.pl/repertuar/

Rezerwacja wejściówek na zwiedzanie wystawy w Galerii Lalek 20 lutego o godz. 13:00, 14:00 i 15:00 – bow@teatrbaj.pl,