1400 zgłoszonych drużyn i 70 tysięcy oddanych przez rodziców głosów to bilans dwóch tygodni trwania ogólnopolskiej akcji Sportbonus Dzieciom. Projekt, w którym zespoły sportowe i szkoły walczą o nagrody, objęty jest patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Gigantyczne zainteresowanie trenerów, rodziców i dzieci to efekt emocjonującej rywalizacji i wyjątkowych nagród, które można otrzymać za udział w akcji. Przekonali się o tym młodzi sportowcy z Płocka, gdzie 18 października zakończył się program „Dołącz do drużyny! Wspieraj dzieci z Płocka!”, także organizowany przez Sportbonus. W zabawie wzięło udział 75 szkół, na które zagłosowało aż 21 tys. mieszkańców 120-tysięcznego miasta. Sprzętem sportowym nagrodzono 23 płockie szkoły i przedszkola, które uczestniczyły w programie i zbierały głosy. Trzy najaktywniejsze placówki odwiedzą piłkarze Wisły Płock, a uczniowie ze zwycięskiego Gimnazjum nr 1 im. Książąt Mazowieckich pojadą na wyjątkową, sportową wycieczkę do Warszawy.


Ogólnopolska akcja Sportbonus Dzieciom skierowana jest do wszystkich zespołów z całego kraju, niezależnie od reprezentowanej dyscypliny. Po dwóch tygodniach od startu w programie uczestniczy już ponad 1400 drużyn i szkół. Wszystkie walczą o nagrodę gwarantowaną: mobilną aplikację do kontaktu trenerów z zawodnikami i rodzicami. Zespoły, które zgłoszą się do zabawy i uzbierają 30 głosów, otrzymają dostęp to spersonalizowanej aplikacji w drugiej połowie listopada.

Później najaktywniejsze drużyny będą walczyły o sprzęt sportowy, wyjazdy na zimowiska czy bilety na mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. W kolejnym etapie akcji zespoły będą mogły zbierać dodatkowe środki na funkcjonowanie i dzięki pomocy rodziców realizować wspólnie ustalone cele.

Patronem akcji jest PKOl, a wspiera ją plejada gwiazd. Wśród nich są znani sportowcy z Otylią Jędrzejczak i Tomaszem Frankowskim na czele, a także Ewa Wachowicz czy Małgorzata Ostrowska.


Wspierasz sportową pasję swojego dziecka? Zgłoś jego drużynę do akcji Sportbonus Dzieciom, wypełniając formularz na stronie https://www.sportbonus.pl/klub. Następnie głosuj i zapraszaj do tego znajomych, aby zespół Twojego dziecka wygrywał nagrody. Pamiętaj, liczy się każdy głos!