„Właśnie z rzeczywistości rodzi się najdziwniejsza baśń w świecie” – powiedział pisarz Hans Christian Andersen, w którego urodziny, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku - salon Empik Arkadia w Warszawie - przedłuża świętowanie aż do 10 kwietnia, oferując najmłodszym czytelnikom bajkowe wydarzenia: spotkania z autorami literatury dziecięcej, magiczne warsztaty i plastyczne animacje.

Podczas dwóch pierwszych weekendów kwietnia odbędzie się 12 unikalnych wydarzeń. Specjalnie dla najmłodszych, 2 kwietnia o godzinie 13:00, Maciej Orłoś, prezenter Telewizji Polskiej i autor bestsellerowych książek dla dzieci, poczyta o świecie tajemniczych i niewytłumaczalnych zdarzeń, które przytrafiają się Meli oraz Kubusiowi – bohaterom jego barwnych opowiadań. Tego samego dnia o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z Rafałem Kosikiem, autorem serii książek „Felix, Net i Nika”, która sprzedała się w 350 tysiącach egzemplarzy osiągając tym samym status najpopularniejszego cyklu książek science-fiction dla dzieci i młodzieży.

Opracowane przez psychologów dziecięcych warsztaty „Przecinek i kropka” oraz plastyczne animacje z kolorowankami to kolejne atrakcje przygotowane przez Empik z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Najmłodsi zaproszeni zostaną również do przeżycia przygody między innymi wspólnie z aktorką Anną Cieślak i „Małym Księciem”, „Messim. Małym chłopcem, który stał się piłkarzem” oraz Katarzyną Stoparczyk – dziennikarką radiowej Trójki.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Szczegółowy plan i opisy wydarzeń są dostępne poniżej.

2 – 10 kwietnia
Empik Arkadia
Warszawa, Al. Jana Pawła II 82

WARSZTATY PRZECINEK I KROPKA
2 kwietnia, godz. 11:00
9 kwietnia, godz. 16:00
10 kwietnia, godz. 12:00
Podczas zajęć dzieci będą odkrywać świat książek i poznawać ich tajemnice. Na zajęcia opracowane przy współudziale psychologów dziecięcych zapraszamy najmłodszych w wieku od 5 do 8 lat.

ANDRZEJ MALESZKA
2 kwietnia, godz. 12:00
Spotkanie z autorem popularnej serii książek i filmów dla dzieci „Magiczne drzewo” (Znak).

MACIEJ ORŁOŚ
2 kwietnia, godz. 13:00
Autor książek „Tajemnicze przygody Meli” i „Tajemnicze przygody Kubusia” (Jaguar), dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej, podczas spotkania przeczyta fragmenty swoich książek dla dzieci.

YVETTE ŻÓŁTOWSKA–DARSKA / EWA ŚWIERŻEWSKA
2 kwietnia, godz. 14:00
Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską, autorką serii książek o znanych piłkarzach m.in. „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” (Egmont Polska), która zdobyła tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2014 oraz Ewą Świerżewską, autorką książki „Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu” (Wilga). Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacjanominacji do tytułu Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2015.

ANETA TODORCZUK-PERCHUĆ
2 kwietnia, godz. 15:00
Spotkanie z autorką i ilustratorką książki „Potworaki usypiaki” (Jaguar).

RAFAŁ KOSIK
2 kwietnia, godz. 16:00
Spotkanie z autorem popularnej, zekranizowanej serii książek „Felix, Net i Nika” opowie o nowej serii swojego autorstwa pod tytułem „Amelia i Kuba” (Powergraph).

ANIMACJE Z KOLOROWANKAMI
9 kwietnia, godz. 12:00-14:00
Warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą bawić się i tworzyć za pomocą kolorowanek.

AGNIESZKA MELECH
9 kwietnia, godz. 14:00
Spotkanie z autorką serii „Emi i tajny klub superdziewczyn” (Wilga).

ANNA CIEŚLAK / MAŁY KSIĄŻĘ
9 kwietnia, godz. 15:00
Polska aktorka, która między innymi użyczyła głosu Annie w polskiej wersji bajki „Kraina Lodu”, będzie czytać fragmenty książki „Mały Książę” (Znak).

KRZYSZTOF KIEŁBASIŃSKI
10 kwietnia, godz. 13:00
Spotkanie z autorem książek z serii Łamańce Logopedyczne: „Chrząszcz brzmi w trzcinie” i
„Suchą szosą szła szczypawka” (wyd. Wilga).

JOANNA GORZELIŃSKA
10 kwietnia, godz. 14:30
Spotkanie z autorką książki „Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół ” (Wilga), która poprowadzi specjalne warsztaty dla dzieci w wieku 8+ pod tytułem „U przyjaciół wszystko jest wspólne”.

KATARZYNA STOPARCZYK
10 kwietnia, godz. 15:30
Spotkanie z dziennikarką radiowej Trójki oraz autorką książki „Politycy w piaskownicy” (Tashka).